fbpx

Kritika të shumta ndaj Lulzim Bashës sot, Mark Marku tregon se ç’ndodhi pas fjalimit që mbajti: Ai ishte gjithë kohës aty dhe…

1200-630-641da6f27c7aad0aab42972f4cb1f1b1.jpg

Drejtuesi politik i PD-së për qarkun e Lezhës, Mark Marku ka bërë disa kritika të forta sot gjatë fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar të PD.

Lidhur me kritikat që ai bëri gjatë fjalës së tij në Kuvend, Marku tha për News24se nuk mori asnjë lloj reagimi nga kreu i PD, Lulzim Basha.

A morët reagim nga Basha?

Jo nuk mora. Ishte gjithë kohës aty. As nuk e prisja. Kam komunikim me zotin Basha, Kam komunikuar përherë me të të edhe para fushatës. Kam pasur komunikim me të gjiothmonë se nuk mjafton dëshira e asaj partie për të ardhur në pushtet, por nevoja e qeverisë për ta pasur atë parti për të ardhur në pushtet. Mendoj se; “Unë dua të vijë në pushet se kam ambicie për pushtetin, por të kësaj ambicie për pushtetin dhe të kenë nevojë të tjerët”, janë gjëra të ndryshme. Këtu e mendoj pikën e kthesës për PD. Duhet të reflektojë për problemet e veta, për problemet që ka shoqëria shqiptare.

.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303