29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kriza në Shqipëri, flet ish ambasadori Arvizu

spot_img

Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, në një intervistë nga Uashingtoni për Top Channel ka folur rreth zhvillimeve më të fundit politike në vend.

Arvizu deklaron se aktualisht shumë shqiptarë ndihen të depresionuar dhe të sfilitur. “E di që opozita ndihet shumë e frustruar. Po të ngrihen pyetje mbi legjitimitetin e zgjedhjeve të 2017, tanimë në 2019, logjika nuk qëndron, nuk bën shumë sens. Unë besoj, se qeveria e mori pushtetin këtë mandat ashtu siç edhe ndodhi me mandatin e shkuar, në mënyrë shumë legjitime”, tha ai.

I pyetur për kërkesën e opozitës për një qeveri tranzitore, Arvizu shprehet se “në këtë rast, mua nuk i duket si një veprim i menduar mirë. “Në një moment të caktuar Perëndimi kishte besim tek z. Basha”. /Real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat