fbpx

Kryemadhi dhe Basha diskutojnë për Teatrin, ç’do vendoset në orën 12:00?

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim thuhet që të ketë shkuar në zyrën e Lulzim Bashës për të mbajtur mbledhjen e koalicionit opozitar. Mbledhja do të mbahet për të diskutuar hapat që do të ndiqen në vijim tashmë që shembja e Teatrit Kombëtar ka nisur.

Kujtojmë këtu se Kryemadhi në orët e para të mëngjesit  të së dielës është shoqëruar nga Policia pasi po bënte rezistencë dhe është liruar pas pak orësh.

Tashmë ajo ndodhet bashkë me liderin e opozitës i cili më herët ka paralajmëruar se do ketë vendime politike pas ngjarjeve të sotme