fbpx

Kryemadhi komenton ‘rrjedhjet’ nga LSI: Rahovica s’e meritonte të ishte deputet, Nasip Naçon dy herë e kam takuar

Screenshot_5-8.jpg

Monika Kryemadhi ka komentuar largimet e fundit nga LSI.

Kujtojmë se nga radhët e LSI u largua figura qendrore e saj në Qarkun e Beratit, ish ministri i drejtësisë Nasip Naço si dhe Ish-drejtori i portit të Durrësit dhe ish-drejtori i Aviacionit Civil, Aleksandër Lipivani, por edhe Gledion Rehovica të cilët kanë vendosur t’i bashkohen PS-së.

“LSI e ka emrin lëvizje, në bazë të kontributeve të tyre normalisht që s’do marrin më shumë se ç’u takon.
LSI është një parti të rinjve. Këta që ikën s’kanë qenë pjesë themeluese e LSI.

Për Rehovicën, pavarësisht njohjes personale me prindërit e tij, por ai se ka merituar të jetë deputet dhe as drejtues i asnjë institucioni, që pas dosjes që ambasada e SHBA më ka treguar për të që kur u largua nga parlamenti. Për  Nasip Naçon e kam takuar vetëm dy herë”, tha ajo.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303