fbpx

Kryeministri australian takim me Trump, darkë shtetërore në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti amerikan Donald Trump, do të presë në një vizitë një javore kryeministrin Australian Scott Morrison.

Morrison do të marrë pjesë në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York dhe do të vizitojë një fabrikë në pronësi australiane me presidentin Trump në shtetin amerikan të Ohajos.

Morrison gjithashtu do të pritet në Shtëpinë e Bardhë një darkë shtetërore.

Një darkë shtetërore është një nder i rrallë presidencial.

Ende nuk dihet arsyeja e vizitës së presidentit australian në SHBA./real-news.tv/