fbpx

Kryeministri Edi Rama publikon pamjet dhe jep lajmin e mirë!

edi-rama-3-1-770x431-1.png

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka postuar sot disa pamje nga qendra e pazarit të Gjirokastrës.

Në publikimin e tij, Rama ka përmendur edhe dyqanin e prodhimeve tradicionale të një tregtareje në këtë pazar ku thotë se furnizohet nga 60 familje gjirokastrite.

Postimi i plotë:

#RESPEKT  Në qendër të pazarit karakteristik të Gjirokastrës, Manjola ka ngritur dyqanin e prodhimeve tradicionale shqiptare që sot furnizohet nga një rrjet prej 60 familjesh gjirokastrite të cilat ruajnë me pasion traditën e zahireve tradicionale. Dyqani “E dua” është një tjetër histori suksesi e mbështetur financiarisht nga Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, që sot i shërben edhe fuqizimit ekonomik të zonjave duar arta të Gjirokastrës #SkaKohëPërPushim

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303