fbpx

Kryeministri holandez: Kemi letër higjienike, mund të dhj*sim të qetë për 10 vjet

4F31062A-055B-42F1-BE36-C2768867E666.jpg

Ndërkohë që e gjithë bota po përballet me një pandemi globale të gjithë janë duke përjetuar panik.

Njerëzit e kanë dëshmuar këtë gjendje duke zbrazur raftet e supermarketeve në shumë vende të ndryshme të botës duke përfshirë këtu edhe Holandën.

Ato që tërhiqen më tepër përveç ushqimeve të konservuara janë letrat higjenike.

Kryeministri i Holandës, Dark Rutte i ka qetësuar qytetarët e tij duke thënë se vendi ka rezerva të mjaftueshme të letrës higjienike që zgjasin deri në 10 vjet. Deklaratën Rutte e bëri gjatë vizitës në një supermarket, ku qytetarët kishin zbrazur raftet nga produktet ushqimore dhe higjienike.

Gjatë një bisede me disa blerës në supermarket, Rutte tha se është i kënaqur që sheh raftet e mbushura me letër higjienike.

“Vendi ynë ka mjaftueshëm letër higjienike sa mund të zgjasë për 10 vjet. Mund të dhj..im të gjithë për 10 vjet”, tha ai.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303