35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kryeministri i Italisë: Kosova të heqë taksën ndaj Serbisë

spot_img

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka folur në lidhje me situatën mes shteteve Kosovë-Serbi, taksën dhe dialogun. Conte, në një konferencë për media së bashku me presidentin Vuçiç, ka thënë se Kosova duhet ta heqë taksën ndaj Serbisë dhe të vijojnë me dialogun në Bruksel.

“Unë e përsëris, sipas mendimit tim, vendimet e njëanshme të marra nga Prishtina nuk dërgojnë askund. Mendoj se e vetmja mënyrë për të shpejtuar rrugën drejt dialogut është që të gjitha palët të tregohen të mençur”, u shpreh Conte.

Më tej, kryeministri i Italisë ka nënvizuar faktin se dialogu është e vetmja mënyrë për dy shtetet drejt BE-së./real-news.tv

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat