fbpx

Kryeministri Rama bën premtimin e madh për vaksinimin anticovid

GettyImages-1174964583-765x540-1.jpg

Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during a joint press conference with Serbian President Aleksandar Vucic (unseen) and North Macedonian Prime Minister Zoran Zaev (unseen) after their meeting to discuss easing of customs barriers between their countries in Novi Sad, Serbia, on October 10, 2019. (Photo by OLIVER BUNIC / AFP) (Photo by OLIVER BUNIC/AFP via Getty Images)

Vaksinimi masiv kundër Covid po vijon kudo, ku kryeministri Rama ka shkuar sot në Sarandë kur edhe ka inspektuar procesin.

Teksa është pritur me duartrokitje dhe fjalë të ëmbla, të moshuarit nuk kanë ngurruar të falënderojnë kryeministrin Rama.

Ndërsa ka publikuar një video në rrjetin social “Facebook” Rama shprehet: “Vaksinimi masiv nuk ndalet dhe pasi goditja e çmendur e furnizimit në Rinas dështoi plotësisht, do rrisim intensitetin më tej”.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303