fbpx

Kryeministri Rama jep informacionin e rëndësishëm që në mëngjes: Kanë përfituar falë…

edi-rama-2-750x375-1.jpg

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm disa informacione për fermerët.

Ai përmes një video të postuar në rrjetin social Facebook ka publikuar disa nga përfitimet që kanë tashmë fermerët.

Kreu i qeverisë në postimin e tij shkruan se në video janë dhënë me detaje përfitimet që kanë marrë fermerët falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi.

“MIRËMËNGJES

dhe me ketë informacion se sa fermerë shqiptar kanë përfituar falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi, për punimet e mekanizuara në bujqësi, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303