fbpx

“Ku pyesni ju për qamet”, Rama tek të prekurit nga tërmeti në Vorë

Kryeministri Edi Rama teksaka vizituar të prekurit nga tërmeti që janë strehuar në çadra në Vorë, është ndalur tek çadra e një qytetari me origjinë nga Tepelena me të cilin shëmbeu edhe disa batuta.

Banori: Gjithë qeveria këtu me ne

Rama: Tani ju ku banoni

Banori: Në pallat banojmë. Nuk ka ndonjë gjë arlamante, por ne e bëjmë të madhe.

Rama: Nga je ti

Banori; Unë jam kunati i atij që të priti në Tepelenë ty me këngë dhe valle

Rama: A je andej ti

Banori: Jam fshatar i Gramoz Ruçit

Rama: Ku pyesni ju për qamet, megjithatë me tërmetin shaka nuk bëhet