Kulla Eifel mbulohet nga tymi i zi, rrugët e Parisit në flakë

Siç duket protesta e ‘jelekëve të verdhë’ në Paris nuk do të mbyllet kaq thjeshtë. Mediat njoftojnë se protestuesit kanë ndezur rrugët e Parisit sot. Kulla Eifel është mbuluar me tym të zi, pasi policia gjuajti turmën me gaz lotsjellës.

‘Jelekët e Verdhë’ u vunë flakën makinave dhe Parisi është i mbuluar nga tymi. /Real-news.tv/

Lër një koment