29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kumbullat dhe vetitë e tyre

spot_img

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht ushqyese,  ato ofrojnë një shumëllojshmëri përfitimesh shëndetësore.

Ato përmbajnë shumë vitamina dhe minerale, përveç fibrave dhe antioksidantëve që mund të ndihmojnë në zvogëlimin e rrezikut për disa sëmundje kronike.

Lëngu i fituar nga kumbulla ju ndihmon të largoni kapsllëkun.

Kumbulla pos kësaj ndihmon edhe zvogëlimin e sheqerit në gjak, gjithashtu përdorimi i këtij fruti ndihmon në zvogëlimin e sëmundjeve të zemrës./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat