fbpx

Kundërpërgjigjet Rusia, shpall ‘non grata’ Boris Johnson dhe 11 politikanë të tjerë anglez

4WCQBZUT4FLEBJBPPZOTC6T4YQ-scaled.jpg

Mësohet se Ministria e Jashtme e ruse ka ndaluar hyrjen në Rusi të kryeministrit Boris Johnson, Sekretares së Jashtme Liz Truss, Sekretarit të Mbrojtjes Ben Wallace dhe 10 anëtarëve të tjerë të qeverisë britanike.

Bëhet me dije se vendimi u mor “duke pasur parasysh veprimin e paprecedentë armiqësor nga qeveria britanike, në veçanti vendosjen e sanksioneve kundër zyrtarëve të lartë rusë”, tha ministria në një deklaratë, duke shtuar se së shpejti do të zgjerojë listën.

Rusia tashmë ka ndaluar hyrjen në vend të presidentit amerikan Joe Biden dhe një sërë zyrtarësh të tjerë amerikanë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303