fbpx

Kur duhet të filloni të përdorni krem ​​për sytë?

Screenshot_28-6.png

Rrudhat rreth gojës mund të jenë të popullarizuara, sepse ato dalin për shkak të buzëqeshjes, por kur shfaqen vija të holla dhe rrudha rreth syve, është gjithçka tjetër veçse e bukur.

Si me shumicën e gjërave, parandalimi është ilaçi më i mirë. Por kur duhet të filloni të përdorni kremrat e syve?Sipas Lily Kruel, biokimiste dhe themeluese e kompanisë për kujdesin e lëkurës LilyHerbceuticals, nuk është kurrë shumë herët për të filluar kujdesin për lëkurën tuaj. Edhe gratë e reja duhet të përdorin kremra kundër plakjes, siç thekson ajo.

Ja çfarë duhet të dini …

Gjenetika mund të luajë një rol në gjasat e vijave të holla dhe rrudhave nën sytë tuaj, por ka shumë gjëra që mund të bëni për të parandaluar rrudhat, veçanërisht nëse po filloni të reja. Pra, vetëm sepse nëna juaj ka disa rrudha serioze, nuk do të thotë që ju jeni të dënuar. Kur bëhet fjalë për rrudhat nën sy, mos harroni se tre gjërat kryesore që ndikojnë në to janë: pirja e duhanit, dielli dhe gjumi. Nëse i keni të gjitha këto nën kontroll, domethënë nëse nuk pini duhan, vendosni kremë dielli dhe flini mirë, atëherë koha vështirë se do t’ju ​​prekë.

Këtu janë gjithçka që duhet të dini për çdo moshë:

Në të 20-at.

Hidratoni sytë me një krem ​​që përmban antioksidantë për të ndihmuar në ruajtjen dhe mbrojtjen e lëkurës tuaj. Si gjithmonë, përdorimi i kremit kundër diellit dhe heqja e përbërjes është e domosdoshme.

Në të 30-at.

Ju do të filloni të vini re linja të imëta dhe rrudha në zonën e syve. Kërkoni produkte të pasuruar me peptide që ndihmojnë në zbutjen e rrudhave.

Në të 40-at +

Në këtë moshë ju duhen kremra me përbërës më të fortë, që synojnë probleme specifike të lëkurës, siç është retinoli.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303