fbpx

‘Kur të gjithë rrinë në shtëpi…’, Ambasada amerikane tregon se për çfarë po punohet

ambasada-amerikane-ne-shqiperi.jpg

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar më anë të një postimi në rrjetin social Facebook. Në të shkruhet se furnizimi cilësor dhe pa ndërprerje i energjisë elektrike për shqiptarët e izoluar nga koronavirusi është jetik.

“🇦🇱 | Kur të gjithë rrinë në shtëpi për shkak të COVID-19, furnizimi cilësor dhe pa ndërprerje i energjisë elektrike është jetik. Në #Shqipëri, pavarësisht vështirësive të shkaktuara nga pandemia, USAID/Albania vazhdon të punojë me OSHEE për ta përmirësuar këtë shërbim. Mirënjohje për punonjësit e vijës së parë të OSHEE-s, të cilët kujdesen që energjia të mos mungojë në shtëpitë tona! ”, shkruan ambasada.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303