fbpx

Kush e detyroi Ramën t’i lutet Ilir Metës, del dokumenti, zbardhet emri i Ministrit

rama-meta-3.jpg

Kreu i qeverisë ka propozuar emrin e kreut  të Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj  si ministër Shteti për Rindërtimin. Lajmi konfirmohet nga vetë shefi i qeverisë, i cili thotë se duhet një vend i posaçëm edhe në tryezën e Këshillit të Ministrave për të koordinuar institucionet vendase dhe ato ndërkombëtare pas tërmeti tragjik të 26 nëntorit.

Postimi i Ramës:

Programi i Rindërtimit dikton hapjen e një vendi të posaçëm edhe në tryezën e Këshillit të Ministrave,ku një ministër i ngarkuar ekskluzivisht me koordinimin e të gjitha institucioneve vendase e ndërkombëtare që lidhen me këtë program,të ndjekë orë e minutë zbatimin e Programit🛠

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303