fbpx

Kuvendi zgjedh kreun e Këshillit Drejtues të RTSH, ja kush është regjisori dhe aktori shqiptar që merr postin e rëndësishëm

20190613223330sot-kuvendi.jpg

Kuvendi ka votuar sot në seancën plenare pro zgjedhjes së Leka Bungos si kryetar i Këshillit Drejtues të RTSH-së.

Bungo është regjisor, aktor, dhe skenarist shqiptar, ndërkohë që disa vite më parë ai ka themeluar dhe një televizion privat, i cili ishte kryesisht me fokus lokal, në qytetin e Fierit.

Kanë qenë 77 deputetë ata që kanë votuar pro kandidaturës së Bungos për këtë pozicion.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303