18.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

Ky është fruti që ju dobëson

spot_img

Nëse dëshironi të humbisni rreth 4 kg për 1 javë, atëherë ju duhet të konsumoni frutin e mandarinës. Ky frut përmban fibra, magnez, vitaminë C dhe hekur. Gjithashtu, mandarina ju ndihmon edhe të bini nga pesha, duke ndjekur një dietë.

Si fillim, çdo mëngjes duhet të pini një gotë me lëng mandarine, kos dhe 2 biskota. Më tej, mund të konsumoni ujë me limon. Në drekë, mund të ushqeheni me oriz, perime të furrës dhe mandarina.

Në darkë, konsumoni peshk ose mish. Mos harroni sallatën, ku brenda saj shtoni mandarinën.

Kjo dietë do ju ndihmojë të humbi në peshë, por mos harroni edhe aktivitetin fizik dhe konsumoni sa më shumë ujë. /real-news.tv

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat