Ky këngëtar ia ka kaluar të gjithëve, turi i tij më i paguari në botë

Ky ka qënë viti më i suksesshëm për këngëtarin me famë botërore Ed Sheeran.

Këngëtari bëri për fansat e tij një turne botëror nga i cili ka fituar të ardhura marramendëse.

Ed Sheeran ka arritur të fitojë 432 milionë dollarë nga 4,860,482 bileta të shitura në 53 qytete ku zhvilloi koncertet.

Mund të themi se kjo ka qenë shifra më e lartë për 30 vitet e fundit dhe kështu artisti ka lënë pas shumë këngëtare të famshme pas si , Beyonce apo Taylor Swift të cilat kanë kryesuar gjithmonë në top listat.
Këngët e tij renditen si më të pëlqyerat dhe më të kilikuarat në të gjitha klasifikimet botërore./real-news.tv/

Lër një koment