fbpx

Ky qytet futet në hartën COVID, sapo u shënua rasti i parë…

Sapo është shënuar rasti i parë me COVID-19 në Ersekë dhe bëhet fjalë për një 60-vjeçare, banuese në Tiranë.

60-vjeçarja ka shkuar për pushime, në Ersekë, ku edhe ka shfaqur simptomat e Covid-19.

Gjendja e saj është e stabilizuar dhe qytetarja është vetëkarantinuar në banesën e saj të pushimit.

Ndërkohë pritet përgjigja e tamponëve të familjarëve të 60-vjeçares së infektuar.