fbpx

“Ky shiu që po bie pa pushim nuk…”. Taulant Balla jep njoftimin e rëndësishëm

taulant-ballaok-1556639594.jpeg

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka zhvilluar takime me bizneset e vogla në Elbasan. Ai ka qenë së bashku me kryetarin e Bashkisë, Gledian Llatja.

Sipas Ballës, 77% e bizneseve NUK paguajnë tatim fitimi (rreth 100 mijë biznese), 14% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 5% dhe vetëm 9% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 15%.

Postimi i plotë:

Elbasan🏰- Ky shi që po bie pa pushim, nuk na pengon të takohemi me banorë të vetëpunësuar në sipërmarrje të vogla që shërbejnë çdo ditë nga mëngjesi në darkë.

77% e bizneseve NUK paguajnë tatim fitimi (rreth 100 mijë biznese), 14% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 5% dhe vetëm 9% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 15%. Ndërkohë që në vitin 2013, 100% e biznesit të vogël ka qenë subjekt i tatimit 10%.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303