fbpx

Kylian Mbappe qetëson kampin parizien, pjesë e skuadrës kundër City

Screenshot_1-1.png

Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino ka publikuar listën e skuadrës për ndeshjen e nesërme në mbrëmje kundër Manchester City, e dyta e gjysmëfinaleve të Champions League (e para është mbyllur me fitoren e Vity 1-2)

Bie në sy rikthimi i Kylian Mbappe në grup, prania e të cilit ishte vënë në dyshim dhe ka vënë në alarm gjithë kampin parizien. Sulmuesi u dëmtua në ndeshjen e parë ndaj anfglezëve dhe humbi ndeshjen e fundit të Ligue 1 kundër Lens.

Mungesa të mëdha për Pochettinon mund të quhen Idrissa Gueye (do udhëtojë me ekipin), që u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen e fundit dhe Juan Bernat, prej javësh i dëmtuar.

 

PORTIERË : Keylor Navas, Randriamamy, Sergio Rico, Saidani

MBROJTËS : Bakker, Dagba, Diallo, Florenzi, Kehrer, Kimpembe, Kurzaëa, Marquinhos

MESFUSHORË : Draxler, Herrera, Paredes, Danilo Pereira, Rafinha, Verratti

SULMUES: Di Maria, Icardi, Kean , Mbappé, Neymar, Sarabia

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303