27.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

La pas edhe Berishën, sa vota mori Dashamir Shehi në njësinë nr.10

spot_img

Në njësinë nr.10 në Tiranë kanë votuar në total 12096 votues , por nga këta 120 vota kanë qënë të pavlefshme. Kjo një si është mbizotëruar nga Partia Socialiste e ndjekur më pas nga Partia Demokratiket dhe Aleanca për Ndryshim.Një nga kandidatët më të votuar në këtë njësi, ishte edhe Dashamir Shehi, i cili ka arritur që të mbledhë 355 vota. Ndërkohë vihet re sa Shehi ka marrë më shumë vota sesa ish kryeministri Sali Berisha, ku ky i fundit ka marrë 238 vota.Në ZAZ 40 në njësinë nr. 10 në Tiranë u votua dhe numërua elektornikisht dhe rezultati doli mëngjesin e sotëm në orën 08:00. Në këto zgjedhje u votua përpos partisë edhe për kandidatët, ku rezultati që doli në këtë njësi të kishte shumë surpriza.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat