fbpx

Laert Vasili shpërthen në mes të emisionit, tregon “prapaskenat” brenda Teatrit: Kam video, aty bëhej…

laert-vasili.jpg

Aktori i njohur, Laert Vasili ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin PolitikOn të Alfred Lelës. Ai u ndal te Teatri Kombëtar, ku tha se ishte jashtë funksionit.

Jo vetëm kaq por ai zbuloi dhe disa “prapaskena”. Vasili tha se ka video ku tregon se Aleanca e Teatrit “bënte party me pica dhe tallava”

Ndërtesa ku strehohej Teatri kombëtar ishte jashtë funksionit. Unë kam luajtur premierën e fundit aty dhe një natë e kemi anuluar shfaqen se drejtori teknik na futi poshtë skenës ku kishte 20 cm ujë. Nëse vihej në punë motori i rrotativit të skenës do të hidhej në erë skena. Kam video ku aleanca e teatri bënte party me pica dhe tallava. I kam videot këtu, se Teatri nuk është restorant, të hanin në shtëpi. Kanë humbur shumë materiale se nuk guxonte që futej njeri brenda në Teatër.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303