13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Lajm i bujshëm, Taulant Xhaka drejt Premier Ligës

spot_img

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, duket se është shumë pranë një shansi të artë për karrierën e tij. Ai mund të transferohet në Premier Ligën angleze në merkaton e janarit.

Newcastle e kërkon kuqeziun dhe në rast transferimi mesfushori i kombëtares do të formojë dyshen e mesfushës së bashku me britanikun Shelvi.

Xhaka aktualisht luan në kampionatin zviceran me Bazelin, teksa transferimi në Premier Ligë, do të ishte një mundësi shumë e mirë për të treguar aftësitë e tij.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat