Lajm i bujshëm, Taulant Xhaka drejt Premier Ligës

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, duket se është shumë pranë një shansi të artë për karrierën e tij. Ai mund të transferohet në Premier Ligën angleze në merkaton e janarit.

Newcastle e kërkon kuqeziun dhe në rast transferimi mesfushori i kombëtares do të formojë dyshen e mesfushës së bashku me britanikun Shelvi.

Xhaka aktualisht luan në kampionatin zviceran me Bazelin, teksa transferimi në Premier Ligë, do të ishte një mundësi shumë e mirë për të treguar aftësitë e tij.

Lër një koment