fbpx

Lajm i hidhur/ Ndahet nga jeta aktori i njohur (Emri+Foto)

ndahet.jpg

Një lajm tejet i hidhur për kinematografinë. Është ndarë nga jeta aktori i njohur britanik John Challis.

Sipas “Daily Mail”, ai nuk arriti dot ta fitojë betejën disavjeçare me kancerin.

“Me zemër të rënduar po ju japim këtë lajm aq të hidhur. Shoku ynë dhe i juaji, John Challis, ka vdekur në paqe në gjumë, pas betejës së gjatë me kancerin”, thuhet në njoftimin e publikuar në Facebook.

Kujtojmë që Callis ishte veçanërisht i njohur për rolin e tij në “Only Fools and Horses”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303