fbpx

Lajm i hidhur/ Ndërron jetë aktorja e njohur

rip-696x423-696x405.png

Aktorja e njohur, Jane Powell ka dhënë shpirt në moshën 92-vjeçare. Ajo është ndarë nga jeta për shkaqe natyrale.

Këtë lajm të trishtë e konfirmoi zëdhënësja e familjes, Susan Granger.

Aktorja, emri i vërtetë i së cilës është Suzanne Lorraine Burce, e nisi karrierën e saj si këngëtare.

Rrugëtimi i gjatë dhe i suksesshëm në aktrim nisi me filmin “Song of the Open Road”, ku ajo luajti një personazh të quajtur Jane Poëell dhe e mbajti këtë emër përgjatë gjithë pjesës së mbetur të jetës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303