fbpx

Lajm i mirë! Aeroporti i Tiranës ndan informacionin e rëndësishëm

800-0-60dde11ce3b83.jpg

Aeroporti i Tiranës do të nisë fluturimet me Sharm el-Sheikh, Egjipt.Sharm el-Sheikh është një qytet turistik egjiptian midis shkretëtirës së Gadishullit Sinai dhe Detit të Kuq. Ai është i njohur për plazhet e saj me rërë, ujërat e pastër dhe shkëmbinjtë nënujorë me korale.Fluturimet nga Tirana drejt Sharm el-Sheikh fillojnë nga data 6 Korrik 2021 dhe mund të rezervohen pranë çdo agjencie turistike.Po ashtu fluturimet fillojnë edhe me qytetin turistik Hurghada. Plazhi i këtij qyteti shtrihet rreth 40 km përgjatë bregdetit të Detit të Kuq të Egjiptit. Hurghada është i njohur për zhytje dhe njihet për shkollat e saj të zhytjes. Po ashtu ka shumë restorante, bare dhe klube të natës, ndërsa qyteti i vjetër, El Dahar, është shtëpia e kafeneve tradicionale egjiptiane.Fluturimet nga Tirana drejt Hurghada fillojnë nga data 19 Korrik 2021 dhe njësoj si Sharm el-Sheikh, udhëtimet mund të rezervohen pranë çdo agjencie turistike.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303