fbpx

Lajm i mirë! Manastirliu: Shërohen 5 mjekë dhe infermierë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të mirë ditën e sotme ku bën me dije se janë shëruar 5 mjekë dhe infermierë nga koronavirusi.

Mesazhi:

Lajm i mirë 🙏

Mes 5️⃣ personel shëndetësor janë shëruar ✅

Gjatë 24 orëve të fundit një mjeke dhe katër infermierë janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në #IShP ✅

Shkon në 2️⃣7️⃣ numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruar nga 🤜#COVID19🤛

Deri tani 1️⃣5️⃣4️⃣ qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur #covid19❗️

#FORCA