fbpx

Lajm i mirë nga Kosova, bie numri i viktimave nga Covid-19 në 24 orët e fundit

koronavirusi-Kosove-1100x620.jpg

Vetëm një viktimë nga koronavirusi është shënuar së fundmi në Kosovë në këto 24 orë.

Nga 608 raste të reja janë regjistruar 71 të infektuar.

NJOFTIMI NGA IKSHPK

199 TË SHËRUAR DHE 71 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 71 raste pozitive. Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 199 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 11.784 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.378.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303