fbpx

Lajm i mirë! Shërohen dy infermierë nga koronavirusi

Janë plot 15 mjekë dhe infermierë që janë shëruar nga COVID-19 në vendin tonë.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e cila shprehet se 2 infermierë janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në Institutin e Shëndetit Publik.

Ajo shkruan:

“🟢 Edhe 2️⃣ infermierë janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në #IShP ✅

Shkon në 1️⃣5️⃣ numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruarve nga 🤜#COVID19🤛

#FORCA”, shkruan Manastirliu.