fbpx

Lajme i rëndë/ Vdes nga koronavirusi ish-boksieri, shkon në 21 numri i viktimave

Një lajm shumë i keq na vjen nga Spitali Infektiv. Mësohet se ka ndërruar jetë për shkak të komplikacioneve nga sëmundja e Covid-19, ish-boksieri Skënder Kurti.

61-vjeçari kaloi vdekje klinike në 23 mars, dhe u raportua si viktima e pestë e koronavirusit në Shqipëri, por prej disa ditësh qëndroi në terapi intensive.

Me vjen e tij numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri shkon në 21.