fbpx

Lajmi fundit/ Aksident i rëndë, vdes fëmija i vogël

Një aksident i rëndë është rigjistruar para pak minutash në aksin rrugor Elbasan- Peqin, ku për pasojë ka humbur jetën një djalosh 5-vjeçar.

Një mjet tip “Fiat” me drejtuesen shtetasen K.L., 51 vjeçe , banuese në Peqin është përplasur me mjetin “Volkswagen”, me drejtues shtetasin H.S., 67 vjeç, banues në Elbasan.

Shtetasi i mitur L.S, 5 vjeç, banues në Peqin, ndodhej si pasgjer në mjetin tip “Fiat”,  i cili ndëroi jetë rrugës për në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.