fbpx

Lajmi fundit/ Aksident në Bullgari, autobusi me 29 shqiptarë përplaset me kamionin

aksident.png

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Kyustendilit. Një autobus me pasagjerë nga Kosova është përplasur me një kamion të ndaluar që po transportonte dru.

29 pasagjerë nga Kosova, gjashtë prej të cilëve fëmijë janë strehuar në Bullgari.

Drejtuesi i kamionit raportohet se po përpiqej t’u tregonte të tjerëve në trafik se një pemë kishte rënë në rrugë. Autobusi e goditi kamionin dhe ai doli nga rruga.

Shoferi i autobusit ka pësuar lëndime të lehta dhe është dërguar në Qendrën Mjekësore Qendrore në Kyustendil për ekzaminime dhe ndihmë.

Vendi i ngjarjes është ekzaminuar nga Policia, ndërkohë që për aksidentin ka nisur procedimi paraprak dhe është njoftuar prokurori kujdestar.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303