28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

LAJMI FUNDIT/ Ambasada Amerikane sapo doli me njoftimin urgjent

spot_img

Ambasada Amerikane ka dalë pak më parë me një njoftim, ku bën me dije se këtë javë do të mbërrijnë në Shqipëri shumë ushtarë amerikanë për nisjen e #Defender21, stërvitjes më të madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor që përfshin 26 vende pjesëmarrëse.

Postimi i Ambasadës Amerikane

Më shumë ushtarë amerikanë po mbërrijnë në Shqipëri këtë javë për nisjen e #Defender21, stërvitjes më të madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor që përfshin 26 vende pjesëmarrëse. Gjatë stërvitjes ushtarët do trajnohen së bashku në të gjithë Shqipërinë dhe Evropën për të kryer operacione të ndryshme, duke filluar nga luftimet e simuluara e deri te ndihma humanitare. Ky ushtrim do ndihmojë forcat e SHBA, të Shqipërisë dhe të tjerat për të shfaqur aftësitë e tyre për të parandaluar konfliktet dhe për të mbajtur kombet tona të sigurta. #KrahperKrah #WeareNATO

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat