fbpx

Lajmi fundit/ Doli në ballkon të merrte ajër, bie nga lartësia gruaja me aftësi të kufizuara

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-1.jpg

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Kuçovën. Mbrëmjen e djeshme një 62-vjeçare me aftësi të kufizuara ka ndërruar jetë aksidentalisht.

Teksa është nxjerrë nga familjarët për të marrë ajër të pastër në ballkonin e banesës private në fshatin Kozare të qytetit të Kuçovës,  gruaja në përpjekje për të rrotulluar karrocën, ka rënë poshtë nga një lartësi 1 metër.

Pas kësaj, familjarët e kanë dërguar me urgjencë drejt Spitalit Rajonal të Beratit, por gruaja nuk mundi dot të mbijetojë për shkak të plagëve të marra në kokë gjatë përplasjes. Mjekët e spitalit të Beratit kanë konfirmuar se, 62-vjeçarja kishte marrë goditje të forta në kokë dhe kishte pësuar edhe një çarje të thellë në pjesën e pasme të kokës, çarje e shkaktuar nga hekurat e karrocës me rrota, që e kishte zënë poshtë gruan gjatë rrëzimit.

Viktima u dërgua në Morgun e Spitalit të Beratit, ku edhe iu nënshtrua autopsisë mjeko-ligjore. Në banesën e viktimës 62-vjeçe Beruze Bejdo, kanë shkuar edhe forcat e policisë, të cilët zbardhën edhe dinamikën e ngjarjes tragjike, që rezultoi të ishte aksidentale.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303