fbpx

Lajmi fundit/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur për të gjithë ne (Foto)

ndahet.jpg

Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare si pasojë e COVID, mjeku i njohur personal i Papa Françeskut, Fabrizio Soccorsi.

Soccorsi ishte shefi i hepatologjisë në Spitalin “San Camillo” në Romë dhe konsulent i Drejtorisë së Shëndetit dhe Higjienës së Guvernatorit të Shtetit të Vatikanit.

Ai punoi si mjek dhe si profesor duke dhënë lëndën e imunologjisë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303