Lajmi fundit/ Nuk u hapën negociatat, jep dorëheqjen kryeministri maqedonas…

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen.

Lajmin e bën të ditur agjensia italiane e lajmeve Ansa.

Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë.

Lajmi në përditësim…