fbpx

Lajmi fundit/ Përplasen 2 makina në Berat, detaje nga aksidenti i rëndë

aksident.jpg

Një aksident ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Berat- Dimal në vendin e quajtur Kombinat.

Dy automjete njëri tip “Ford fokus” dhe tjetri tip “Hunday” janë përplasur me njëra-tjetrën.

Shkak për këtë aksident mendohet të jetë bërë parakalimi i gabuar i ‘Ford-it”, duke goditur në këtë mënyrë nga mbrapa ‘Hundayn”.

Si pasojë e aksidentit, është plagosur lehtë drejtuesi i mjetit tip Ford Fokus, ndërkohë që dëmet materiale llogariten të shumta, pasi njëri prej mjeteve është shkatërruar plotësisht në pjesën ballore. 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303