fbpx

Prokuroria nis hetimet për Kryebashkiakun Babani

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur verifikimet për kryebashkiakun e Vaut të Dejës, Mark Babani.

Verifikimet kanë nisur fill pas akuzave të Partisë Demokatike se Babani dyshohet se ka fshehur ndalime, dënime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut.

Po ashtu PD hedh dyshime se Mark Babani ka gënjyer në formularin e dekriminalizmit.

Vijon…