fbpx

Lajmi fundit/ Rusia merr qytetin në jug të Ukrainës

ukra.png

Një tjetër qytet merret nga Rusia. Teksa Ukraina prej 9 ditësh përballet me agresionin rus, ushtria ruse ka hyrë sot në qytetin port të Mykolayiv-it që ndodhet në jug të Ukrainës dhe ka dalje në Detin e Zi.

“Guvernatori Vitaly Kim në një video-adresim tha se luftimet janë duke ndodhur në disa pjesë të qytetit”, shkruan Reuters.

Raportohet se në këtë qytet ndodhet edhe një central bërthamor i cili gjeneron energji elektrike.
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303