fbpx

Lajmi fundit/ Zgjidhet kreu i PS për Bashkinë Peqin, ja kush është

lajm.jpg

Partia Socialiste e Peqinit ka njoftuar në rrjetin social Facebook kryetarin e ri për Bashkinë Peqin, Madrit Sula.

“Sot u zhvillua mbledhja e zgjeruar e Asamblese Socialiste e bashkise Peqin per zgjedhjen e Kryetarit te Partise te Bashkise me prezencen e Sekretarit te Pergjitshem te Partise Socialiste dhe Drejtuesi Politik I Qarkut Taulant Balla.

Votimi u be sipas statutit te Partise “nje anetare nje vote” dhe ne perfundim te procesit te votimit me 84-vota pro u zgjodh MADRIT SULA Kryetar I Partise Socialiste te bashkise Peqin”, njofton PS e Peqinit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303