fbpx

“Lajthit” moti, rriten temperaturat, ja sa do shënojë sot termometri

temo.jpg

Gjatë ditës së sotme, ashtu sikur edhe dje, vendi ynë do të karakterizohet nga dielli dhe mjegulla në zonën bregadetare, ndërsa në relievet malorë do të ketë vranësira të pakta.

Ndërsa sa i përket temperaturave do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  16/32°C

Zonat e ulëta  19/35°C

Zonat bregdetare 22/33°C

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303