Lanë Parlamentin për protestën e opozitës, ja kush janë dy deputetët

Ka nisur protesta e opozitës përballë Kryeministrisë, ku shumë qytetarë janë mbledhur duke protestuar kundër qeverisë së Ramës.

Por qytetarëve dhe liderëve të opozitës, i janë bashkangjitur dhe dy depteutë të opozitës së re në Parlament.

Bëhet me dije se Elda Hoti nga LSI dhe Lefter Maliqi nga PD kanë braktisur Parlamentin për protestat.

Maliqi ka reaguar në FB, ku shkruan se është kundër zgjedhjeve të 30 Qershorit, të cilat i ka quajtur farsë./real-news.tv