fbpx

“Lavdi Enver Hoxha”, nostalgjikët e komunizmit homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve, përshëndesin me grusht

1606652900_WhatsAppImage20201129at11.50.264869x579.jpeg.jpg

Përveç krerëve të shtetit, 76 vjetori i Çlirimit është përkujtuar dhe nga nostalgjikët e sistemit komunist në Shqipëri. Në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë, nuk kanë munguar dashamirësit e Enver Hoxhës dhe Partisë Komuniste, të cilët kanë vendosur lule dhe kanë bërë homazhet e tyre në varrezat e Dëshmorëve.

Me foto të diktatorit Hoxha e pankarta në duar ku shkruhej “Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha” dhe “Rroftë Partia Komuniste Shqiptare”, ata nderuan me grusht dhe vendosën kurora me lule te Varrezat e Dëshmorëve.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303