fbpx

Lëkundet sërish nga termeti Turqia dhe Greqia

Vetëm pak minuta më parë Qendra Sizmiologjike e Europës ka regjistruar lëkundje tërmeti në Greqi.

Tërmeti me magnitudë 3.9 ka ndodhur në afërsi 6 kilometra nga Kanallakion.

Ndërkohë një tjetër tërmet është regjistruar në Turqi.

Rreth orës 09:30 me një thellësi 5 km dhe magnitudë 3.8 në afërsi të provincës Manisa, Kirkagaç.