fbpx

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

termet-1-1-1.jpg

Mësohet se një tërmet është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune në Vlorë.

Sipas IGJEUM epiqendra e tërmetit ka qenë në Selenicë, ndërsa magnituda ishte 3.3 ballë, kurse thellësia fokale 23 km.

Të herëpashershme kanë qenë tërmetet gjatë ditëve të funtit në vend.

Më 4 maj u ndjenë 2 tërmete. I pari ka qenë 3.4 në Lezhë dhe 3.5 tërmeti i dytë në Shkodër.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303