fbpx

Lëkundje tërmeti në veri të Shqipërisë, ja ku ishte epiqendra

5079D71A-C846-4531-A40E-CA3A7FB2260C.jpeg

Një lëkundje e lehtë tërmeti është ndjerë mbrëmjen e sotme në veri të vendit, kryesisht në bashkitë e Pukës dhe Fushë Arrëzit

Sipas EMSC, tërmeti ishte me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter ndërsa nga lëkundja e lehtë nuk ka pasur probleme.

Ndërsa epiqendra e tërmetit është 17 km në verilindje të Pukës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303