fbpx

Lëng molle dhe vetëm ëmbëlsira në tryezë! Rama pret në Kryeministri princin Faisal Bin Farhan, dalin FOTO nga “banketi”

52A422CF-97A7-4320-9DAD-7106D4A9F2BE.jpeg

Sot në Shqipëri ka qenë princi Faisal Bin Farhan, i cili është dhe ministri i jashtëm i Arabisë Saudite. Në takimin e zhvilluar sot në kryeministri i pranishëm në krah të kryeministrit Edi Rama, të dy diskutuan edhe lidhur me gjetjen e mënyrave për të konsoliduar partneritetin ekonomik mes Shqipërisë dhe Arabisë Saudite.

Gazeta arabe e botuar në gjuhën angleze “Saudi Gazette” ka ndarë edhe foto nga takimi dhe serviset që Rama u ka nxjerrë miqëëve.

Momenti nga takimi

Siç duket edhe nga pamjet e mësipërme, të gjithë kanë vendosur që të konsumojnë lëng molle, ndërsa në banket kishin vetëm ëmbëlsira të llojeve të ndryshme. Po ashtu në sy bie edhe kamarieri i Kryeministrit, gati për t’i shërbyer.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303